Klášterecký Everesting

Již minulý rok se v místních cyklistických kuloárech proslýchalo, že se chystá jedna vypečená akce. Díky koronakrizi jsme museli organizační plány trochu překopat, ale nakonec se takto akce, nebo chcete-li raději výzva, uskuteční.

Možná jste slyšeli o množství pokusů o takzvaný Everesting. O co se jedná? Cyklisté se během jednoho dne, opakujícím se vyjížděním jednoho kopce, pokouší vystoupat bájných 8848 výškových metrů. Více na everesting.cc, kam se pochopitelně pokusíme dostat do „Síně slávy“.

Každý má někde svůj Everest. My ho budeme mít 8. 8. 2020 na oblíbeném kopci Klášterec-Petlery-Alšovka, který můžete znát z každoročního závodu O věnec buřtů.

Snad jen blázen (možná ještě Roy Bruns) by na takto náročné trase závodil. Abychom na tomto kopci výškové metry nastoupali, budeme ho muset zdolat 22x. To dělá dohromady něco málo přes 300 km. I proto se nejedná o závod. Jedná se o výzvu k překonání vlastních limitů. Vystoupení ze své komfortní zóny. Rozhození jing a jang.  Dosažení zenu. Překonání vlastního Everestu, který každý někde v sobě máme.

K této výzvě se může přidat každý a nemusí přitom absolvovat plných 8848 metrů. Ono i vyjet pomyslný Mont Blanc (12x výjezd) dá zabrat, ale vítání jsou i naprostí turisté, kteří by chtěli tento mýtický kopec vyjet třeba jen jednou a podpořit cyklisty, kteří se rozhodnout pro himalájských 22 opakování. Přidat se můžete také kdykoliv během dne.

Mapa našeho výjezdu

Výzva jde splnit ve dvou kategoriích – SOLO a MIX

  • SOLO – jednotlivec 22x opakování
  • MIX – libovolné 4-členné týmy (členové týmu se ve zdolávání kopce libovolně střídají)

Kdy a kde?

Začínáme za rozbřesku v 5:00 v Klášterci nad Ohří u kapličky (50.3994244N, 13.1778158E). To je také výchozí bod každého opakujícího se stoupání. Cíl a zázemí, kde si můžete uložit nezbytný proviant, nabít svoje Garminy, či na chvíli oddechnout od vyčerpávajícího stoupání, bude na křižovatce u sjezdovky Alšovka, u chaty Horské služby ČR (50.4228008N, 13.1332239E). Celé stoupání má 7,2 km a překonáte při něm 403 výškových metrů – ideální parametry na takovou výzvu.

Limit pro dokončení je 15 hodin, nicméně můžete jezdit klidně do noci. Ve 20:30 bude skromné vyhlášení těch, kteří tuto výzvu pokořili.

Protože se nejedná o závod, ale o organizovanou vyjížďku, bude vše záležet na účastnících samotných. Od občerstvení, které si budete moci uložit v bedničkách v cíli, po support až po samotnou evidenci počtu opakování. Doporučujeme použít aplikaci STRAVA pro evidenci jízdních dat = jen to Vám zaručí zařazení do Síně slávy na everesting.cc.

Silnice nebude uzavřena, nicméně bude označena nadměrným pohybem cyklistů. Dbejte základní opatrnosti jak při výjezdu, tak i při sjezdu.

Registrace

Registrace není nutná, ale především pro evidenci výkonů družstev je vhodná. Registrováním nám pomůžete odhadnout počet účastníků a připravit tak nezbytné prostory v basecampu na Alšovce. Přemýšlíte o Everestingu? Registrujte se přes webový formulář!

REGISTRUJ SE! SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH

Pro představu … video o absolvování Everestingu u našich východních sousedů : https://www.youtube.com/watch?v=n8xeyjN160Y